איך תבחרו את עורך הדין שיחלץ אתכם מהחובות?

החזרי ההלוואות כבר הגיעו לאלפי שקלים ואתם חוששים שלא תעמדו בהחזר הבא?
הבנק מאיים בהליכים משפטיים?
אל תתמודדו עם זה לבד, זה הזמן להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בטיפול בחובות, לפני שתעשו טעויות שיהיה קשה לתקן בהמשך.

למה בכלל צריך עו"ד?

אבל למה אני צריך עו"ד? מה הבעיה לדבר עם הבנק לבד?
אם אני גם ככה לא גומרת את החודש, מאיפה יהיה לי כסף לעו"ד? אלו שאלות שאנחנו נתקלים בהן שוב ושוב.

אז בואו נעשה סדר בדברים

כשלילד שלכם יש כאבים בשיניים אתם תגיעו איתו לרופא שיניים, נכון? לא תנסו לטפל בבעיה בעצמכם, גם אם אתם לחוצים כלכלית. וככה זה בדיוק גם כשזה נוגע לחובות. מדובר בבעיה מקצועית, ואתם חייבים איש מקצוע שמתמחה בתחום כדי לפתור אותה, ובמקרה הזה – איש המקצוע הנכון הוא עו"ד שההתמקצעות שלו היא ייצוג של אנשים בחובות.

בתחילת ההסתבכות הכלכלית אנשים נוטים לעשות כל דבר שייתן להם אוויר לנשימה, שיגרום להם להרגיש קצת פחות לחץ ויקנה להם עוד קצת זמן – להחתים ערבים, למשכן את הבית, למשוך את הפנסיה, או לקחת הלוואה נוספת. אבל למעשה מדובר בעוד ועוד טעויות, שהתוצאה שלהן היא הגדלת החובות שלא תוכלו לשלם. יעוץ משפטי מוקדם יכול לחסוך מכם טעויות יקרות מאוד, לחסוך לכם הרבה כסף, וחשוב מכך – לחסוך לכם הרבה לילות בלי שינה (ולזה אין מחיר). ולכן חשוב מאוד לקבל יעוץ משפטי מוקדם ככל האפשר ולא לנסות לקבל החלטות לבד.

חובות

למה דווקא עו"ד שמתמחה בחובות?

הרי אני מכיר את השכן שלי שהוא עורך דין, או עורך הדין שעזר לי בקנייה של הדירה, למה לחפש מישהו אחר?

גם לשאלה הזו תשובה מעולם הרפואה:  כשיש לכם כאבים בברך אתם לא תלכו לרופא עיניים, נכון? אותו דבר עם עורכי דין.

אמנם, תחומי ההתמחות של עורכי דין לא מוסדרים באופן רשמי כמו בעולם הרפואה, ועדיין – יש עורכי דין שמתעסקים בכל מיני תחומים, יש כאלו שמתמחים במקרקעין או בנזיקין, ויש כאלו שעוסקים רק בייצוג של אנשים בחובות, אלו עורכי דין שמלווים משפחות בחובות כל יום, שמכירות את החוקים והנהלים ומכירים את המצוקות, החרדות והחששות של מי שנמצא בחובות. ההמלצה החד משמעית שלנו היא לבחור במי שזהו תחום העיסוק העיקרי שלו.

איך תוכלו לדעת אם עורך הדין שלכם מתמחה בטיפול בחובות?

דף חדש

פשוט מאוד – אנחנו כבר עשינו את הבדיקה בשבילכם. נבחרת עורכי הדין של דף חדש כוללת עורכי דין בעלי ניסיון רב בייצוג של אנשים בחובות. הם עוברים תהליך מיון שבמסגרתו אנחנו בודקים את הנסיון והידע המקצועי שלהם, בוחנים עבודות משפטיות שלהם, וחוות דעת של לקוחות קודמים. כל עורך דין עובר ראיון עם ועדת קבלה ולאחר מכן תקופת נסיון של כמה חודשים. גם לאורך העבודה השוטפת אנחנו ממשיכים לבחון את רמת השירות והמקצועיות של עורכי הדין בעזרת סקרי לקוחות ומבחנים נוספים. עורכי הדין של דף חדש עוברים הכשרות והדרכות מקצועיות תקופתיות, הכל כדי שיהיו הכי מקצועיים שניתן. בשורה התחתונה – אנחנו נעשה הכל כדי שתקבלו עו"ד שמתמחה בתחום, כזה שגם מבין שלייצג משפחה בחובות זה לא רק פרנסה, אלא גם שליחות.

ומה עם שיקום כלכלי?

חשוב לזכור שחובות לא "נופלים עלינו משמים", אלא בד"כ הם סימפטום לבעיה אחרת – התנהלות כלכלית שגויה, עסק הפסדי, קשיים בתעסוקה וכד'. גם אם נמחק במטה קסמים את כל החובות הקיימים, אם לא נטפל ב"בעיית השורש" – החובות יחזרו (ואכן, נכון להיום, כ-75% מפושטי הרגל בישראל חוזרים למעגל החובות!). המצב הזה ייפתר רק אם במקביל להליכים משפטיים, תעברו גם הליך של שיקום כלכלי שימנע מכם חזרה לחובות. לכן, כשם שחשוב לבחור עורך דין שמתמחה בייצוג אנשים בחוב, כך חשוב לא פחות לבחור עורך דין שמבין בשיקום כלכלי.

מה זה אומר, בעצם?

עורך דין שיקומי הוא עו"ד שרואה את התמונה הרחבה, יודע לעזור לכם לאבחן את אותה "בעיית שורש" שבגללה נוצרו החובות מלכתחילה, ולמצוא פתרון משפטי שמותאם לצרכים שלכם. יש זוגות שעבורם הליך חדלות פרעון שנמשך 4 שנים זה הרבה יותר מדי, והם לא ישרדו אותו, ויש כאלו שדווקא צריכים את הזמן הזה כדי להתאושש מהמשבר. יש כאלו שדירת המגורים היא הדבר האחרון שעוד מחזיק אותם יחד, ואם הבית יימכר הוא גם עלול להתפרק, ויש כאלו שהפתרון הנכון עבורם הוא דווקא למכור את הבית. עו"ד שיקומי טוב ידע לראות את התמונה הרחבה, ולמצוא את הפתרון הכי נכון עבורכם. עו"ד שיקומי ידע גם להתאים לכם פתרונות משלימים לטיפול המשפטי – ליווי כלכלי, יעוץ עסקי או תעסוקתי וכד' ולעבוד יד ביד עם הגורמים שילוו אתכם ויתמכו בכם כל הדרך ליעד שלכם..

עו"ד שיקומי יגבה מחיר הוגן, ויאפשר לכם לפרוס את שכר הטרחה לתשלומים, כדי לוודא ששכר הטרחה שלו הוא לא התשלום שמוציא אתכם מאיזון כלכלי.

גם בעניין הזה, עורכי הדין של דף חדש עוברים הכשרות ייעודיות בתחום השיקום הכלכלי, יסייעו לכם לקבל ליווי כלכלי או עסקי ללא עלות נוספת (מעבר לשכר הטרחה שלהם), ומחוייבים לאמנה החברתית של "דף חדש" ולגביית מחירים הוגנים.

תהליך היציאה מהחובות הוא תהליך שיכול להיות ארוך ומורכב, עם הרבה אתגרים והתמודדויות אישיות ומשפחתיות בדרך. עורך הדין שילווה אתכם בתהליך צריך להיות מישהו שמבין את זה, שיודע שהוא עוסק באנשים ולא רק במשפט, מישהו אתם יכולים להשען עליו, ולסמוך עליו שיעזור לכם לעבור את התהליך הזה בהצלחה, לצאת ממנו בראש מורם, ולפתוח דף חדש בחיים, ללא חובות.

הלוואות

אל תעשו את זה!

אל תקחו
הלוואה!

אל תגעו
בפנסיה!

אל תמשכנו
את הבית!

אל תחתימו
ערבים!

בואו לראות את שמונת הטיפים שלנו למי שנכנס לחובות

דילוג לתוכן